Čo je to “gyroboard“?

S príchodom revolučného výrobku s názvom gyroboard prichádza aj perfektná správa pre ľudí, ktorí už dlhší čas hľadajú alternatívu ku autám. Gyroboard je výsledkom obrovského pokroku v oblasti elektroniky. Na vlastné oči ho máte možnosť vidieť pri návštevách centra mesta, kde je často používaný ako jednoduchý, rýchly a kompaktný dopravný prostriedok pripomínajúci Segwai bez rukovätí. Gyroboard je vďaka jeho jednoduchému ovládaniu určený pre vysoké spektrum ľudí, pričom na veku nezáleží. Je podobný korčuliam, avšak pri gyroboarde môžete bez námahy ovládať jeho rýchlosť, otáčanie, a to všetko bez nutnosti z neho zísť.

 

Gyroskúter, gyroboard, mini Segway - tieto všetky názvy spájajú názov jednej veci, ktorá je schopná vám poskytnúť jednoduchý a pohodlný pohyb po meste, dome, na štadióne alebo kdekoľvek vonku. Častou otázkou ľudí však ostáva, prečo používať gyroboard na prepravu, keď v dnešnom svete je nespočetné množstvo iných dostupných dopravných prostriedkov? Odpoveď na túto otázku sa budeme snažiť nájsť spoločne s vami.

 

 

Čo je to teda gyroboard a ako sa ovláda?

Gyroboard je revolučný dopravný prostriedok na prepravu, ktorého základ je doska, ktorá vo svojom vnútri skrýva množstvo modernej elektroniky. Na jeho bokoch sa nachádzajú masívne kolesá, vďaka ktorým je schopný prepravovať aj osoby s hmotnosťou až 100 kg. Aj napriek vašim prvotným obavám je “mini segway“ jednoduchý na ovládanie a aj pri prvom kontakte s ním pochopíte jeho jednoduchý princíp ovládania. Pri jeho kúpe je výbornou voľbou osloviť skúsenejších používateľov s pomocou alebo sa spýtať v špecializovanej predajni ako je napríklad náš Alpha Port. Na začiatku vám odporúčame nasadiť si chrániče kolien, lakťov a prilbu a začať odvážne trénovať! Vo vašom zlepšovaní a hľadaní praktických rád na ovládanie  gyroboardu vám pomôže aj množstvo videí na YouTube. Pri jeho ovládaní je dobré v kolenách ohnúť nohy, vďaka čomu pre vás bude jednoduchšie presunúť váhu tela na prsty na nohe. Pri odbočení vľavo stačí presunúť váhu vášho tela na ľavú nohu a pri odbočení vpravo na pravú nohu. Už po pár použitiach sa naučíte perfektne ovládať gyroboard a vďaka tomu budete schopní prekvapiť všetkých naokolo!

 

 

 

 

Určite sa však naskytne otázka, či potrebuje obyčajný človek gyroboard? Odpoveď je jasná, rozhodne áno!

Ak si myslíte, že gyroboard je určený len pre teenagerov, tak sa mýlite. Schopnosti gyroboardu už dávno využívajú aj skladníci obchodných domov a hypermarketov. Prítomnosť mini-segwaya je pri veľkých plochách jednoducho nevyhnutná. Gyroboard je schopný vám ušetriť množstvo energie a hlavne času pri každodennom cestovaní. Výbornou voľbou je aj jeho využitie vo vnútri domu, bytu alebo na rozľahlej záhrade. Jeho použitie je však priamo stavané na návštevy obľúbených obchodov alebo pri dlhých a jedinečných prechádzkach. Nakúp gyroboardu pre vás bude výbornou voľbou!

 

 

Aké značky mini-segway sú populárne a aký mini-segway si vybrať?

Na kúpu sa naskytuje obrovské množstvo gyroboardov šo širokou škálou využitia. Výber je však len na vás a závisí len od vašich potrieb a očakávaní. Pri výbere značky sú v súčasnej dobe veľmi populárne: Defiant, Razor, e-bike, Xiaomi. Každá z nich sa líši a poskytuje v sebe určité výhody, nevýhody, rozdiely v použitých materiáloch, vo vstavanej sade funkcií a nepochybne aj vo výdrži batérie.

 

 

Napríklad model značky Smart Balance je schopný vydržať celkovú hmotnosť až úctyhodných 130 kilogramov, firma Xiaomi poskytuje gyroboardy s dobou ich nabíjania len 3-4 hodín a značka Razor integrujúca pohodlné držadlo, vďaka pomoci ktorého sa bude každý nováčik cítiť istejšie. Požiadavky sú preto pri výbere vyhovujúceho modelu odlišné a individuálne, a preto je potrebné načúvať len vašim prianiam, ktoré sú pre vás dôležité.

 

 

 

 

Priority pri výbere gyroskútrov?

Aj vzhľadom k obrovskému výberu a rozmanitosti dizajnu, farieb a vzorov existuje šikovný spôsob ako si vybrať presne vyhovujúci mini-segway. Výbornou voľnou sú však aj modely značky Definat. Takmer všetky ich modely sa nelíšia vo funkčnosti. Mini-segwaye tejto značky sú vybavené výbornou a výkonnou batériou, s ktorou môžete jazdiť celý deň bez nutnosti dobíjania. Jej dojazd na jedno nabitie je až výborných 20-25 kilometrov! Vďaka veľkému dojazdu sú tak možné aj výlety mimo mesta ako napríklad piknik alebo návšteva nedotknutej prírody. Motor zariadenia má výkon nekompromisných 350 wattov. Vďaka silnému motoru pre vás nebude problém ani hrboľatá cesta, rýchle zrýchľovanie a nekompromisná dostupnosť pri prekonávaní strmých kopcov a stúpaniach. Nechýbajúcou vlastnosťou je aj nosnosť až 110 kilogramov. Cieľovou skupinou výrobku Gyroboard preto nie sú len teenegeri, a prechádzky vo voľnej prírode s mini-segwayom si budú môcť vychutnať aj starší

 

 

Cenové rozpätie gyroboardov pri ich kúpe

Ceny gyroboardov sa veľakrát môžu veľmi líšiť. Pri ich cene sa kladie dôraz na zohľadnenie viacerých faktorov. Ich cena závisí predovšetkých od kapacity, doby nabíjania a maximálnemu dojazdu batérie, použitých materiálov, vstavaných špeciálnych funkcií a ich priestrannosti. Ak je vašim cieľom vlastniť mini-segway len pre osobnú potrebu, bude pre vás ideálne siahnuť po modeli zo strednej cenovej kategórie. Ak však plánujete použiť svoj gyroboard na prechádzky v náročnejších podmienkach, použiť ho pri práci, je dobré zvoliť jeden z modelov poskytujúcich viacero funkcií ako napríklad modely s veľmi výkonnou batériou, ktorých cena je však vyššia ako priemer.

 

 

Na záver stručne povedané, z nášho pohľadu, v dnešnom modernom svete sa naskytujú rôzne alternatívy dopravy, ktoré sú veľmi populárne nielen medzi mladšími, ale nájdu si svojich priaznivcov aj pri staršej generácii. V blízkej budúcnosti tak nastane éra elektronických automobilov, bicyklov, Segwayov, jednokoliek a gyroboardov, ktorá ovplyvní celý svet. Buďte teda v centre diania a držte sa moderných trendov aj za pomoci kúpy gyroboardu, ktorý je úžasným prostriedkom na prepravu a tiež pomáha šetriť životné prostredie.

 

 

 

 

 

 

 

V prípade, že by ste potrebovali reštartovať Gyroboard, Veronika vám ako na to:

 

 

 

 

Zdroj: Alpha Port a http://stylus.ua/, http://hoverboardlab.com, www.entrepreneur.com